KONKURS ZESPOŁÓW

Konkurs Zespołów na Materiafest to miejsce dla młodych, niezależnych zespołów. Konkurs daje szansę zaprezentowania się szerszej publiczności oraz możliwość nawiązania kontaktów w branży muzycznej. Zespoły mogą zgłaszać się do konkursu i zawalczyć o nagrodę główną – zagranie na głównej scenie festiwalu. Konkurs składa się z kilku etapów: eliminacji – z nadesłanych zgłoszeń jury wybierze 4 zespoły, które zagrają na finale konkursu w pierwszy dzień festiwalu na Forest Stage. Zwycięzca finału zagra w sobotę na Tower Stage. 

HARMONOGRAM

do 7 lipca 2024 – Przyjmowanie zgłoszeń

8 – 20 lipca 2024 – Przesłuchania zgłoszeń

21 lipca 2024 – Ogłoszenie finalistów

30 sierpnia 2024 – Finał Konkursu Zespołów na Forest Stage

31 sierpnia 2024 Koncert Zwycięzcy Konkursu na Tower Stage

FAQ

Konkurs skierowany jest do Zespołów, wykonujących muzykę metalową/rockową z jej odmianami, opartą na repertuarze własnym, które składają się z co najmniej dwóch osób i które są na początku swojej kariery, co rozumie się jako Zespoły, które nie mają podpisanego kontraktu z wytwórnią fonograficzną.
Zespoły, które zwyciężyły w ubiegłych edycjach Konkursu, nie mogą wziąć udziału w Konkursie Zespołów Materiafest XII.

Warunkiem dopuszczenia zgłaszających się Zespołów do Konkursu jest przesłanie dwóch Nagrań z autorską muzyką i tekstem oraz nagranie z występu na żywo. Zespół oświadcza, że nagrania są wolne od wad prawnych, a w szczególności, że nie stanowią plagiatu oraz nie naruszają praw majątkowych oraz osobistych osób trzecich. Nagrania należy udostępnić w dowolnym serwisie hostingowym, a następnie wysłać w formie linku Organizatorowi poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie materiafest.com

Aby zgłosić się do konkursu zespołów zapoznaj się z regulaminem i poprawnie wypełnij formularz zgłoszeniowy na naszej stronie internetowej. Zgłoszenia wysyłane inną drogą niż przez formularz nie zostaną zakwalifikowane do Konkursu.

Konkurs składa się z kilku etapów:

  1. zbieranie zgłoszeń
  2. przesłuchanie zgłoszeń i ogłoszenie finalistów
  3. finał konkursu na Forest Stage w trakcie pierwszego dnia festiwalu
  4. koncert zwycięzcy konkursu na Tower Stage w trakcie drugiego dnia festiwalu

Terminarz konkursu znajdziesz powyżej.

Do finału konkursu na Materiafest XII zakwalifikowane będą 4 zespoły.

Finał konkursu zespołów odbędzie się pierwszego dnia festiwalu na Forest Stage. Każdy zespół będzie miał szansę zaprezentować swój autorski materiał w 20 minutowym występie. 

Nagrodą główną w konkursie jest występ na Tower Stage na Materiafest XII drugiego dnia festiwalu.