MATERIAFEST XII

Przed nami 12. edycja festiwalu MATERIAFEST! Festiwal odbędzie się pod Wieżą Bismarcka w Szczecinku w dniach 30 – 31 sierpnia 2024 roku. Dwudniowa impreza odbędzie się w wyjątkowo uroczym zakątku szczecineckiego parku nad Jeziorem Trzesiecko. Tegoroczna odsłona wydarzenia zapewni uczestnikom moc wrażeń podczas koncertów oraz szereg atrakcji w miasteczku festiwalowym. W ciągu dwóch dni na dwóch scenach fani ciężkich brzmień będą mogli zobaczyć występy kilkunastu artystów z Polski i zagranicy. W tym roku wystąpią: NAPALM DEATH, CARCASS, BORN OF OSIRIS, ME AND THAT MAN, FURIA, GHOST IRIS, HYPNO5E, BELZEBONG, THE MATERIA, HERESY DENIED, SERPENTS, SICK SAINTS, FLESHCOLD, BACKHAND SLAP. W trakcie Materiafest XII odbędzie się konkurs młodych niezależnych zespołów, które zawalczą o występ na Tower Stage. 

O FESTIWALU​

Materiafest to festiwal muzyki metalowej, który powstał w 2012 roku z inicjatywy zespołu The Materia, zaangażowanej lokalnej społeczności i ogromnego wsparcia władz Miasta Szczecinek. To wydarzenie gromadzące miłośników ciężkich brzmień, odbywające się na terenie malowniczego Parku Miejskiego przy Wieży Bismarcka w Szczecinku.
Festiwal zapewnia entuzjastom metalu mocną dawkę energii, prezentując zróżnicowany skład artystów reprezentujących różne odmiany gatunku, od death metalu przez metalcore do metalu progresywnego.
Na poprzednich edycjach festiwalu wystąpili: Sepultura, Decapitated, Behemoth, Vader, Humanity’s Last Breath, Monuments, Riverside, Illusion i wielu innych artystów.
Materiafest to także miejsce dla młodych, niezależnych zespołów. Zespoły mogą zgłaszać się do konkursu i zawalczyć o występ w eliminacjach i nagrodę główną – zagranie na głównej scenie w trakcie festiwalu. Konkurs daje szansę zaprezentowania się szerszej publiczności oraz możliwość nawiązania kontaktów w branży muzycznej. Materiafest to wydarzenie kulturalne, które wpisuje się w bogatą ofertę kulturalną miasta, przyciągając fanów muzyki metalowej do Szczecinka. 

HISTORIA FESTIWALU

materiafest_I_2012-p-500
materiafest_II_2013
materiafest_III_2014-p-500
materiafest_IV_2015-p-500
materiafest_V_2016-p-500
materiafest_VI_2017-p-500
materiafest_VII_2018-p-500
MATERIAFEST 88-p-500
materiafest_IX_2021-p-500
materiafest_X_2022-p-500
Matriafest-XI-plakat-new1